Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Ankara’daki üniversitelerde yükseköğrenim gören ihtiyaç sahibi Aydınlı öğrencilerimize yönelik başlatmış olduğumuz burs kampanyası bu yıl da devam edecektir. Bu amaçla Ziraat bankası Kızılay şubesinde aşağıda bilgileri bulunan derneğimizin burs hesabı bulunmaktadır.

Ankara’daki üniversiteleri kazanan ihtiyaç sahibi öğrenciler için burs başvuru şartları ve müracaat formu, www.aydinlilar.org veya efeler.org internet adresimizde Burslar başlığı altında yer almaktadır. Burs başvurusunda bulunacak öğrencilerimizin başvuru formunu doldurup, istenen bilgi ve belgeleri derneğimize getirmeleri veya efeler.org@gmail.com mail adresimize mail atmaları gerekmektedir. Öğrencilerimiz için son başvuru tarihi 31 Ekim 2023 Salı günü olup, burs komitemiz başvuru yoğunluğuna göre 11-12 Kasım 2023 ve 18-19 Kasım 2023 tarihleri arasında müracaat eden öğrencilerimizle dernek binamızda birebir görüşme gerçekleştirecektir. Burs almaya hak kazanan öğrencilerimize en geç 28 Kasım 2023 tarihinde bilgi verilecektir.

Derneğimizce; Kasım ayından Haziran ayına kadar 8 ay boyunca ayda 750 TL öğrenci bursu verilmesi planlanmaktadır. Derneğimizce Ankara’da okuyan Aydınlı öğrencilere burs verilecek olup , burs ihtiyacı olan öğrencilerin belirlenmesinde öğrencinin anne ve/veya babasının sağ olup olmadığı, ailenin gelir durumu, öğrencinin kardeş sayısı, öğrencinin başarı durumu gibi hususlar dikkate alınacaktır.

Dernek olarak “Öğrencine Sahip Çık” kampanyamızda 2022-2023 eğitim öğretim döneminde 56 öğrencimize burs sağlamış olup, bu yıl hayırsever hemşerilerimizin yapacak oldukları bağış dikkate alınarak bu sayıda öğrenciye burs sağlamayı hedeflemekteyiz. Bu çerçevede öğrencilerimize destek olmak isteyenler, aşağıda yer alan dernek burs hesabına istedikleri miktarı, istediği periyotlarda ödeme yaparak katkıda bulunabilecektir.

Bu çerçevede geçtiğimiz yıllarda maddi ve manevi destekte bulunan tüm hayırseverlerimize, öğrencilerimiz adına en kalbi duygularla şükranlarımızı sunarız . Yeni dönemde de aynı katkının hemşerilerimiz tarafından verileceği inancıyla kampanyamıza destek olacak hemşerilerimize şimdiden teşekkür ederiz.

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği
Ankara

ÖĞRENCİ BURS HESABI BİLGİLERİ
AYDINLILAR EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
TC Ziraat Bankası Kızılay Şubesi
Hesap Numarası IBAN NO: TR60 0001 0011 3343 6840 8050 04

Dernek Adresi
Maltepe Mahallesi
GMK Bulvarı 83/2
Çankaya /ANKARA
Dernek tel: 0312 4330909