Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik Komitesinin, Aydınlı üniversite öğrencilerinin birbirleri ve Aydınlı Akademisyenlerle tanışmalarını ve yeni arkadaşlıklar kurmalarını sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen öğrencilerin Tanışma Çayı etkinliği, Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği merkezinde gerçekleştirildi.

Saat 14:00 da başlayan Aydınlı üniversiteli öğrencilerin tanışma çayına Ankaradaki üniversitelerin farklı bölümlerinde okuyan yaklaşık 60 üniversite öğrencisinin yanı sıra Gazi Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi ve derneğimizin yönetim kurulu üyesi Prof.Dr. Metin Gürü, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Erten, Gazi Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi Uğur Arabacıoğlu, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Murat Akın, Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Cem Çetinşahin ile derneğin yönetim ve denetim kurulu üyeleri katıldı.

Dernek Başkanı Halil Apaydın, “Gençlik komitemizin gerçekleştirdiği bu tanışma çayının amacının öğrencilerimizi birbirleri ve Aydınlı Akademisyen hemşerilerimizle tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak ve burada yakalanan enerji ile gençlerimizle birlikte Ankara’da Aydınımızı en güçlü şekilde temsil etmek olduğunu söyledi. Sayın Apaydın konuşmasının devamında öğrencilerimizin öncelikli görevinin derslerini iyi çalışıp kazandıkları okulu başarıyla bitirmeleri olduğunu söyleyerek, derslerinden artan zamanlarını derneğimizin düzenlediği etkinliklere katılmalarını ve destek vermelerini istedi. Gençlik komitemizin yaptığı tanışma çayı ile öğrencilerimizin farklı üniversitelerdeki akademisyen hemşerilerimizi tanıma fırsatı bulduğunu, öğretim üyelerini her zaman ziyarete gidebileceklerini, herhangi bir konu hakkında bilgi isteyebileceğini akademisyenlerimizin kapısının öğrencilere her zaman açık olduğunu söyledi.

Dernek Başkanı Halil Apaydın konuşmasının devamında öğrencilerimizin bilgi, beceri ve donanımlarını artırmak için Aydın Gelecek Akademisini kurduklarını, bu akademi altında paneller, eğitimler, kariyer söyleşileri, akran eğitimi gibi etkinlikler düzenlediğini böylece öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Sayın Başkan Apaydın ayrıca öğrencilerimizle 4 AB projesi hazırladıklarını ve biri haricinde 3 tanesini başarı ile uyguladıklarını, farklı ülkelerde hazırlanan 6 tane AB projesinin öğrenci göndererek katılımcı olduklarını bu projelerin gençlerimizin desteği ile devam etmek istediklerini söyledi.

Dernek Başkanı Apaydın konuşmasının devamında öğrencilerimizin derneğimizi evi gibi görmeleri gerektiğini, öğrencilerimizin burs, yurt ve kişisel gelişim olarak ifade edebileceğimiz üç önemli sorunu olduğunu bu sorunları dernek olarak çözmeye çalıştıklarını söyledi. Sayın Başkan konuşmasının sonunda derneğimizin burs kampanyasının bu yılda devam ettiğini ve 64 öğrenciye bu yıl burs imkanı sağladıklarını ifade ederek burs kampanyamıza destek olan hemşerilerimize şükranlarını sunduğunu ifade ederek tanışma çayımızı hazırlayan öğrencilerimize teşekkür etti.

Dernek Başkanı Halil Apaydın’ın konuşmasının ardından Akademisyen hemşerilerimize ve öğrencilerimize kendilerini tanıtmaları için söz verildi. Öğrencilerimiz genel olarak derneğimizin varlığından mutlu olduklarını ve etkinliklere katılmak ve destek olmak istediklerini, projelerde aktif olarak görev almak istediklerini ifade ettiler.

Akademisyen hemşerilerimiz, derneğimizin Ankara’da öğrencilerimize sahip çıkarak önemli bir boşluğu doldurduğunu, öğrencilerimizin de derneğe sahip çıkmaları gerektiğini, derneğin etkinliklerini fırsat buldukça katılmaları gerektiğini, öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini artırmaları gerektiğini, derneğimizinde bunu sağlamak için çalışmalar yaptığını, akademisyenler olarak her zaman kendilerini arayabileceklerini, her konuda fikir alışverişinde bulunabileceklerini, birlikten kuvvet doğacağını ifade ettiler.

Derneğimiz üniversiteli öğrencilerimizin birbirleri ile tanışmalarını sağlamak amacıyla gençlik komitemizin düzenlemiş olduğu tanışma çayı, çeşitli ikramların ardından saat 17:00 de sona erdi. Tanışma çayına ikram hazırlayan hemşerilerimize teşekkür ederiz.

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Ankara