Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlendiği etkinlikte Ankara’da yaşayan Aydınlı hemşerilerimizi 08 Ekim 2023 Pazar günü pazar kahvaltısında buluşturdu. Derneğimizin terasında kendi imkanlarımızla gerçekleştirilen pazar kahvaltısı saat 11:00’da başladı. Kahvaltıya yönetim ve denetim kurulu üyeleri, Derneğimizin 4. Genel Başkanı Sayın Yusuf Özdemir’in yanı sıra kalabalık hemşeri grubu katıldı.

Pazar kahvaltısında söz alan Dernek Başkanımız Halil Apaydın, hemşerilerimizle bir arada olmaktan mutlu olduğu ifade ederek hemşerilerimizin katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Dernek Başkanı Halil Apaydın konuşmasının devamında kahvaltının bahane olduğunu, kahvaltı ile hemşehrilerimizi buluşturduklarını, bu vesile ile hemşehrilerimizi daha yakından tanıma fırsatı oluşturduklarını, ifade ederek katılım sağlayan tüm hemşerimiz teşekkür etti. Sayın Başkan konuşmasının devamında her çarşamba Türk Sanat Müziği koro çalışmalarını başladıklarını, Türk Halk Müziği Ege Türküleri Korosunun Cuma günleri çalışma yapacağını, öğrencilerimizi bu yıl 750 tl burs vermeyi planladıklarını bursa destek olmak isteyen hemşerilerimizin Derneğimizin kızılay şubesindeki hesaba ödemelerini izledikleri miktarda ödeme yapabileceklerini ifade etti. Sayın Başkan konuşmasının sonunda kahvaltının hazırlanmasında emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize, yönetim kurulu üyelerimizin eşlerine ve yardim eden öğrencilerimize yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Derneğimize Dernek Başkanı olarak büyük hizmetler vermiş merhum Ender Vardar ve geçmiş yıllarda Dernek Başkanı olarak görev yapmış Yusuf Özdemir’in eşi merhume Hatice Özdemiri andı ve merhum ve merhumeye Allah’tan rahmet diledi.

Dernek Başkanı Halil Apaydın’ın konuşmasının ardından ekim ayı pazar kahvaltısı ege türküleri ve zeybek oyunlarıyla devam etti. Ekim ayı pazar kahvaltısı hemşerilerimizin dağılması ile saat 14:00 de sona erdi. Pazar kahvaltısına katılarak derneğimize destek olan hemşerilerimize ve kahvaltının hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Yönetim kurulu